»Ko smo predtem opazovali prizore iz tujine, smo si govorili, pa saj to ne more priti k nam.«
»Nadejamo se, da bomo tako vsaj nekoliko prispevali k temu, da nam bo čas minil hitreje, plodneje in manj samotno.«
»Negotovost, strah, tesnoba, ujetost človeka v kaotičnost družbenih norm in subjektivnih predstav, so bila le nekatera prevladujoča čustvena stanja, ki so močno privrela iz naše notranjosti v času epidemije.«
»Nekateri ljudje smo odgovorno pristopili k epidemiji in se cepili. Z nekim minimalnim tveganjem, ampak vendarle. Potem so pa tu drugi, ki se niso cepili, uživajo pa vse ugodnosti.«
»Lani smo se morali zelo potruditi, da nam je uspelo transplantacijsko dejavnost ohraniti na enaki ravni oz. je bila celo boljša kot leto pred tem.«
»Ljudje so bili doma in so več kupovali dodatke za dom, več so prenavljali.«
»To je verjetno ta pobeg, umik, o katerem ste govorili.«
»Splet je tudi med epidemijo 'odprt 24 ur na dan'«
»Pozval je tudi k cepljenju.«
»Ukrepi so dobri in primerni, dokler nam jih ni treba upoštevati in izvajati … Žal časa ni več in vsi moramo prispevati svoj del.«
»Skandinavci so izbrali nasvet, ker so politično korektni. To so ljudje, ki jim nekaj rečeš in potem to naredijo. Pri nas pa je situacija drugačna. Če nasveti ne zaležejo, je čas za ukrepe. Manj zaležejo nasveti, hujši so ukrepi. In še ena stvar je – boljši, kot ima država zdravstveni sistem, več ljudi lahko testira, več ve, kaj se dogaja.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju